Tottenham në Champions League, Chelsea fiton e Manchesterr Utd mposhtet 

Futboll

Tottenham në Champions League, Chelsea fiton e Manchesterr Utd mposhtet 

Nga: K. G. Më: 22 maj 2022 Në ora: 19:06
Tottenham në Champions League, Chelsea fiton e Manchesterr Utd mposhtet 

Tottenham si mysafirë ka shënuar fitore të thellë me rezultat 5:0 ndaj Norwich-it të Milot Rashicës.

Rashica u paraqit standard për Norwich-in, ekip që bie nga Premier League. Tottenham shënoi fitore të madhe dhe siguron biletën për në garat e Champions League. 

Kulusevski (16'e 64'), Kane (32'), Son Heung-Min (70' e 75') shënuan për Tottenhamin.

Tottenham përfundon në vend të katërt me 71 pikë e Norwich në fund me 22. Burnley, Watford dhe Norwich bien nga liga.

Crystal Palace e mposhti me 1:0 Manchester Utd.

Zaha shënoi në minutën e 37-të. Manchester City zë vendin e 6-të me 58 pikë e Crystal Palace është i 12-ti me 48. 

Chelsea ka shënuar fitore me rezultat minimal 2:1 ndaj Watfordit. Për Chelsean shënuan Havertz (11'), Barkley (90+1') dhe për Watfordin Gosling (87'),

Chelsea renditet në pozitën e tretë me 74 pikë e Watford është i 19-ti me 23 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat