Milani shkëlqen, kampion i ri i Italisë

Futboll

Milani shkëlqen, kampion i ri i Italisë

Nga: K.G. Më: 22 maj 2022 Në ora: 19:53
Giroud feston

Milani është kampion i ri i Italisë. AC Milani shkëlqen në stadiumin "Mapei”, duke shënuar fitore me rezultat 3:0 ndaj Sassuolos, në takimin e javës së fundit (38-të) të Serie A në futboll. 

Rafael Leao ka treguar lojë të madhe duke asistuar në të tre gola.

Futbollisti Olivier Giroud është hero i fitores, duke realizuar dy gola në minutën e 17-të e 32-të, që të dy pas asistimeve të Rafael Leaos.

Franck Kessie shënon për 0:3 në minutën e 36-të pas asistimit të Leaos.

Milani është kampion me 86 pikë, dy me shumë se Interi që mbetet në vend të dytë. 

Sassuolo përfundon në vend të 11-të me 50 pikë të mbledhura. 

Pas 11 vitesh Milan fiton titullin kampion të Seriw A, i 19-ti në historinë e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat