Benzema kurorëzohet golashënuesi më i mirë në La Liga

Futboll

Benzema kurorëzohet golashënuesi më i mirë në La Liga

Më: 23 maj 2022 Në ora: 13:11
Benzema kurorëzohet golashënuesi më i mirë në La Liga

Karim Benzema është kurorëzuar me titullin golashënuesi më i mirë në ligën spanjolle.

Benzema këtë stinor kishte një formë fenomenale. Ai tregoi një rol vendimtar në pothuajse të gjitha ndeshjet e këtij sezoni te Real Madrid.

Sulmuesi madrilen merr trofeun Pichichi për herë të parë në karrierën e tij, pasi shënoi 27 gola këtë sezon.

Francezi kryeson listën përpara Iago Aspas (18 gola), Vini Jr. (17) dhe Raul De Tomás (17).

Këtë sezon, Benzema ka shijuar periudhën e tij më të mirë që nga transferimi drejt ‘Santiago Bernabeu’, duke shënuar 44 gola në të gjitha garat dhe ai është gjithashtu golashënuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve me 15 sosh.

34 vjeçari u bë golashënuesi i dytë më i mirë i të gjitha kohërave të Real Madridit, duke barazuar me Raul me 323.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat