Giresse publikon listën e futbollistëve të Kosovës për ndeshjet e qershorit 

Futboll

Giresse publikon listën e futbollistëve të Kosovës për ndeshjet e qershorit 

Më: 24 maj 2022 Në ora: 11:33
Giresse publikon listën e futbollistëve të Kosovës për ndeshjet e qershorit 

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Alain Giresse e ka bërë publike listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për katër ndeshjet e muajit qershor në edicionin e ri të Ligës së Kombeve.

Dardanët bëjnë pjesë në Grupin 2 të Ligës C, teksa ndeshjen e parë e zhvillojnë si mysafirë në Larnaca kundër Qipros, më 2 qershor në orën 18:00.

Më pas, Kosova dy ndeshjet e radhës i zhvillon në ‘Fadil Vokrri’ kundër Greqisë, më 5 qershor dhe kundër Irlandës së Veriut, më 9 qershor, teksa në fund luan si mysafire në Greqi më 12 qershor.

Grumbullimi i kombëtares për këto ndeshje fillon më 27 maj.

Lista:

Arjanet Muriç (Adana Demirspor), Samir Ujkani (Empoli), Visar Bekaj (Tirana), Mërgim Vojvoda (Torino), Lirim Kastrati (UJpest), Fidan Aliti (Zurich), Mirlind Kryeziu (Zurich), Amir Rrahmani (Napoli); Benjamin Kololli (Shimizu); Edvin Kurtulus (Hammarby), Ibrahim Dresheviq (Heerenveen), Betim Fazliji (St. Gallen), Valon Berisha (Reims); Florent Muslija (Paderborn); Florian Loshaj (Cracovia), Blendi Idrizi (Schalke); Toni Domgjoni (Vitesse), Edon Zhegrova (Lille), Milot Rashica (Norwich), Donat Rradhani (Aarau); Emir Sahiti (Hajduk), Arbër Zeneli (Reims), Zymer Bytyqi (Konyasor) dhe Vedat Muriqi (Mallorca),

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat