Di Maria është emri më i lakuar i javës së fundit

Futboll

Di Maria është emri më i lakuar i javës së fundit

Më: 24 maj 2022 Në ora: 12:15
Di Maria është emri më i lakuar i javës së fundit

Angel di Maria është emri më i lakuar i javës së fundit në shtëpinë e Juventusit.

Sulmuesi, të cilit i ka skaduar kontrata me PSG-në, është në kërkim të një tjetër klubi për të vazhduar karrierën e tij, ashtu si bardhezinjtë që kërkojnë të kompletojnë repartin e tyre ofensiv dhe të dyja palët duket se janë në drejtimin e duhur për të bashkuar rrugët.

7 milionë euro në sezon plus bonuset, është oferta e torinezëve për një kontratë 1- vjeçare me opsion rinovimi edhe për një tjetër vit në bazë të kushteve të dakordësuara mes tyre.

34-vjeçari nga ana tjetër ka hequr dorë nga pretendimet fillestare prej 9 milionë eurosh dhe është bindur që Juventusi të jetë e ardhmja e tij, pas zhgënjimit që mori nga francezët, të cilët nuk i propozuan zgjatjen e kontratës.

Di Maria kërkon t’u provojë të gjithëve dhe më së shumti PSG-së se mund të jetë akoma vendimtar në një klub europian të madh dhe “Zonja” është ambienti ideal.

E të njëjtit mendim është edhe bashkëshortja e argjentinasit që në postimin e përshëndetjes për miqtë e saj nga Parisi, nuk ka lënë pa thumbuar klubin parisien duke dhënë sinjale edhe për hapin e radhës.

“E lëmë këtë vend në paqe, duke e ditur se për sa kohë Angel ishte këtu ka marrë të gjithë dashurinë e tifozëve dhe të atyre që vërtet e donin dhe e vlerësuan atë që ai dha.

Im shoq flet me këmbë, me lojën e tij, me asiste e gola dhe mbi të gjitha me trofe. E ka treguar këtë në çdo klub që ka qenë dhe do të vazhdojë të ndriçojë kudo që të shkojë.

Askush nuk ka arritur asnjëherë të zbehë shkëlqimin e tij dhe tani një klub i madh do të ketë mundësinë ta shijojë”, kanë qenë ndër të tjera fjalët e Horgelina Kardozos, një sinjal për Juven, një nga klubet më të mëdha të Europës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat