Mbi 5000 tifozë nga Holanda, Roma dhe Kosova futen në Shqipëri përmes Morinës

Futboll

Mbi 5000 tifozë nga Holanda, Roma dhe Kosova futen në Shqipëri përmes Morinës

Më: 25 maj 2022 Në ora: 10:41
Mbi 5000 tifozë nga Holanda, Roma dhe Kosova futen në Shqipëri përmes Morinës

Mbi 5000 tifozë nga Holanda, Roma dhe Kosova futen në Shqipëri përmes Morinës!

Dhjetëra tifozë nga Holanda, Roma e Kosova po kalojnë nga kufiri i Morinit për të ndjekur finalen e sotme mes Romës dhe Feyenoordit në Tiranë.

Ata kanë udhëtuar qindra kilometra për ekipin e tyre të zemrës, duke sjellë një atmosferë edhe në Morinë.

Po në Morinë nuk mungojnë as tifozët e skuadrës italiane - asaj të Romës, këta janë shqiptarët e Kosovës që po dynden drejt kryeqytetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat