Mediat: Grekë dhe turq janë infiltruar mes tifozëve të Romë

Futboll

Mediat: Grekë dhe turq janë infiltruar mes tifozëve të Romë

Më: 25 maj 2022 Në ora: 17:00
Mediat: Grekë dhe turq janë infiltruar mes tifozëve të Romë

Mediat: Grekë dhe turq janë infiltruar mes tifozëve të Romë!

Mediat italiane ngrenë alarmin në lidhje me trazirat, që kanë ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë nga tifozët e holandezë dhe italianë, dhe që mund të ndodhin gjatë ditës së sotme.

Nga raportimet në Itali theksohet se mes tifozëve të Romës ka grekë dhe turq të infiltruar, të cilët sipas medieve italiane mund të shkaktojnë rrëmuja dhe skena dhune.

“Corriere dello Sport” thekson se mbështetës të PAOK-ut dhe të Fenerbahçes, të cilët janë armiq të deklaruar të Fejnordit, janë përzierë me tifozët e Romës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat