Publikohen formacionet zyrtare. Ja si do të luajnë Roma e Feyenoord, Kumbulla jashtë

Futboll

Publikohen formacionet zyrtare. Ja si do të luajnë Roma e Feyenoord, Kumbulla jashtë

Më: 25 maj 2022 Në ora: 20:00
Foto ilustrim

Formacionet zyrtare të dy skuadrave që do të luajnë sonte në stadiumin e “Air Albania” janë publikuar tashmë, duke shuar kështu dyshimet.

Dy trajnërët Jose Murinho dhe Arne Slot kanë zgjedhur për nisje të lojës lojtarët dhe vihet re mungesa e futbollistit shqiptar, mbrojtësit Marash Kumbulla, i cili do të qëndrojë në stol, megjithatë mund të ketë ndryshime gjatë lojës.

Një ndeshje e tillë po zhvillohet për herë të parë në Shqipëri, që padyshim do të bejë histori në futbollin shqiptar.

Formacioni:

Feyenoord: Bijlow, Malacia, Senesi, Trauner, Geertruida, Til, Aursnes, Kokcu, Sinisterra, Dessers, Nelson

Roma: Rui Patricio, Karsdrop, Mancini, Ibanez, Smalling, Zaleëski, Zaniolo, Pellegrini, Cristante, Mkhitaryan, Abraham

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat