Reprezentuesi i Kosovës, kandidat për lojtarin e muajit në Spanjë

Futboll

Reprezentuesi i Kosovës, kandidat për lojtarin e muajit në Spanjë

Më: 25 maj 2022 Në ora: 21:12
Reprezentuesi i Kosovës, kandidat për lojtarin e muajit në Spanjë

Futbollisti Vedat Muriqi, është nominuar për çmimin “Lojtari i Muajit” në La Liga. Bëhet fjalë për muajin maj.

Reprezentuesi i Kosovës gjatë muajit maj regjistroi katër paraqitje për Mallorcan në elitën e futbollit spanjoll.

Muriqi shënoi një gol dhe ndihmoi skuadrën e tij me dy asistime.

28-vjeçari ishte ndër futbollistët kryesorë te Mallorca në sezonin 2021/22, pavarësisht se te kjo skuadër kaloi në janar.

Për çmimin “Lojtari i Muajit” vendosin votat e tifozëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat