Tifozët e Feyenoordit nuk e pranojnë humbjen, nisin përleshjen me policinë

Futboll

Tifozët e Feyenoordit nuk e pranojnë humbjen, nisin përleshjen me policinë

Më: 25 maj 2022 Në ora: 23:55
Tifozët e Feyenoordit nuk e pranojnë humbjen, nisin përleshjen me policinë

Roma triumfoi sonte në finalen e parë dhe historike në Ligën e Konferencës.

Në “Air Albania Stadium”, skuadra e drejtuar nga Jose Mourinho e mposhti Feyenoordin me rezultatin 1:0.

Fati i kësaj finale u vendos në pjesën e parë, kur skuadra italiane kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Nicolo Zaniolo në minutën e 32-të.

Humbjen nuk e kanë pritur mirë tifozët e Feyenoordit, të cilët ndodhen në qytetin e Rotterdamit.

Mediat holandeze raportojnë se në atë qytet tashmë ka eskaluar situata.

Mes tjerash, në Rotterdam raportohet se ka edhe një përplasje mes tifozëve dhe policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat