Pelegrini nuk do ta harrojë kurrë Shqipërinë

Futboll

Pelegrini nuk do ta harrojë kurrë Shqipërinë

Më: 25 maj 2022 Në ora: 23:58
Pelegrini nuk do ta harrojë kurrë Shqipërinë

Pelegrini nuk do ta harrojë kurrë Shqipërinë!

Lorenco Pelegrini nuk do ta harrojë kurrë Shqipërinë, pasi është vendi ku ia ka dalë me skuadrën ku disa nga kapitenët më të mëdhenj romakë si Agostino Di Bartolomei , Françesco Toti dhe Daniele De Rosi  kanë dështuar. 

Mesfushori është në fakt kapiteni i parë i lindur në qytetin e Romës që ngre një kupë europiane me fanellën verdhekuqe.

Përpara tij nderi e kishte Xhakomo Losi, një italian nga provinca e Kremonës, i cili ngriti Kupën e Panaireve në vitet 1960-61 dhe Sergio Santarini, i lindur në Rimini, i cili  ngriti Kupën Anglo-Italiane në 1972.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat