Situatë e qetë në Tiranë, holandezët shmangin trazirat pas humbjes

Futboll

Situatë e qetë në Tiranë, holandezët shmangin trazirat pas humbjes

Më: 26 maj 2022 Në ora: 00:57
Situatë e qetë në Tiranë, holandezët shmangin trazirat pas humbjes

Holandezët kanë preferuar të shmangin trazirat pas humbjes me Romën, edhe pse një natë më parë ata bënë kërdinë në rrugët e Tiranës.

Finalja e Conference League mes Romës dhe Feyenoordit, ka përfunduar me fitoren e verdhekuqve që arritën të shkruajnë hstori pas 31 vitesh.

Italianët shfrytëzuan një gol të Nicolo Zaniolos në minutën e 32-të, për të fituar trofeun e parë europian pas Kupës së panairëve në vitin 1961.

Ndeshja nisi e qetë ndërsa të dy skuadrat studionin rastet dhe tentonin të përfitonin nga dobësitë e kundërshtarit, shkruan Top Channel.

Gjakrat u nxenë më shumë pas mitës së 32 të lojës ku u zhbllokua finalja e Conference League dhe Roma kaloi në avantazh me Nicolo Zaniolo, i cili bëri maksimumin e tij në asistin e Mancinit dhe arriti të nderonte skuadrën e tij dhe të gjithë tifozët që I ndoqën

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat