Sahiti me Hajdukun shkëlqejnë, fitojnë Kupën e Kroacisë 

Futboll

Sahiti me Hajdukun shkëlqejnë, fitojnë Kupën e Kroacisë 

Nga: K. Goca Më: 26 maj 2022 Në ora: 20:52
Sahiti me Hajdukun shkëlqejnë, fitojnë Kupën e Kroacisë 

Futbollisti Emir Sahiti me Hajdukun e Splitit fitojnë Kupën e Kroacisë.

Skuadra me renome ka shënuar fitore me rezultat 3:1 ndaj Rijekës, në finalen që u zhvillua në stadiumin “Polud” të Splitit.

Katër gola dhe një karton i kuq.  

Për Hajdukun shënuan Ferro (24'), Melnjak (36' e 56') dhe për Rijekën Drmiç (13').

Rijeka plot 49 minutat mbetet me një lojtar me pak, Smolçiç u përjashtua me karton të kuq pas dy të verdhëve, një përparësi e madhe për ekipin e Hajdukut.

Lindon Selahi u paraqit standard për Rijekën dhe u zëvendësua në minutën e 63-të.

Sahiti luajti deri në minutën e 81-të për Hajdukun duke kontribuar në këtë triumf të madh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat