Reprezentuesi i Kosovës 46 minuta, Vitesse fiton

Futboll

Reprezentuesi i Kosovës 46 minuta, Vitesse fiton

Nga: K.G. Më: 26 maj 2022 Në ora: 21:58
Reprezentuesi i Kosovës 46 minuta, Vitesse fiton

Reprezentuesi i Kosovës, Toni Domgjoni, u paraqit 46 minuta në fitoren e Vitesses, me rezultat 2:1 ndaj Az Aalkmaar, në ndeshjen e parë të Play-off-it të kampionatit holandez. 

Domgjoni bëri lojë të mirë në këtë përballje por u zëvendësua menjëherë në fillim të pjesës së dytë.

Për Vitessen shënuan Buitink (22'), Openda (86') e për Az Alkmaar Clasie (59'). 

Ndeshja u përshkua me një rivalitet të madh por Vitesse ia doli të triumfoi në këtë sfidë shumë të vështirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat