Aliti firmos kontratë të re me Zurichin

Futboll

Aliti firmos kontratë të re me Zurichin

Më: 27 maj 2022 Në ora: 16:29
Aliti firmos kontratë të re me Zurichin

Fidan Aliti ka nënshkruar kontratë të re me FC Zurichin.

Klubi zviceran ka njoftuar se 28-vjeçari ka vazhduar kontratën deri më 30 qershor 2025.

Aliti është pjesë e Zurichit nga vera e vitit të kaluar.

Reprezentuesi i Kosovës në sezonin e fundit regjistroi 33 paraqitje në Superligën e Zvicrës.

Ai shënoi dy gola dhe shtoi një asistim.

Vlen të theksohet se Fidan Aliti me Zurichin u shpall kampion për sezonin 2021/22 në elitën e futbollit zviceran.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat