Ekipet e elitës së futbollit të Kosovës për edicionin 2022-2023

Futboll

Ekipet e elitës së futbollit të Kosovës për edicionin 2022-2023

Nga: Kemajl Goca Më: 28 maj 2022 Në ora: 17:34
Ekipet e elitës së futbollit të Kosovës për edicionin 2022-2023

Me ndeshjen Malisheva - Vushtrria përmbyllet edhe një kapitull! Malisheva mbetet në elitën e futbollit të Kosovës, ndërsa Vushtrria nuk ia arriti qëllimit, duke mbetur në Ligën e Parë të Kosovës.

Trepça ’89 e Mitrovicës është kampione e Ligës së Parë, Grupi A dhe Ferizaj kampion në Grupin B, rikthehen në elitë.

Ballkani i Therandës - kampion i Kosovës; Llapi i Podujevës - fitues i Kupës së Kosovës.  

Sipas kësaj, në finale të Superkupës së Kosovës do të luajnë Ballkani - Llapi. 
Ballkani do të luajë në rrethin e parë kualifikues të Champions League, ndërsa Drita, Gjilani dhe Llapi në garat evropiane. 

BKT Superliga e Kosovës për edicionin 2022-2023

1. Ballkani
2. Drita 
3. Gjilani
4. Llapi
5. Prishtina
6. Dukagjini
7. Drenica
8. Malisheva 
9. Trepça ’89
10. Ferizaj

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat