Media serbe: Tifozët e Liverpoolit në Paris çmenden me hitet e këngëtares shqiptare 

Futboll

Media serbe: Tifozët e Liverpoolit në Paris çmenden me hitet e këngëtares shqiptare 

Nga: Kemajl Goca Më: 28 maj 2022 Në ora: 20:06
Media serbe: Tifozët e Liverpoolit në Paris çmenden me hitet e këngëtares shqiptare 

Tifozët e Liverpoolit sot janë kënaqur me këngët e këngëtares së mirënjohur shqiptare Dua Lipa.

Media serbe “Kurir” është e habitur me këtë dukë shkruar: “Tifozët e Livepool-it i festojnë sukseset e tyre më të mëdha me grupin legjendar të rock-ut "The Beatles", por kohët po ndryshojnë! Në Paris mbështetësit e “të kuqve” janë në numër të madh, por në vend të hiteve legjendare të Liverpoolit, tashmë dëgjojnë këngët e këngëtares shqiptare Dua Lipa, e cila ka lindur dhe jeton në Londër.

Përkatësisht, mbështetësit e gjashtë herë kampionit të Evropës para ndeshjes me klubin më të trofeshëm në botë, po çmenden në qytetin e Parisit me hitet e Dua Lipës!”.

Image

Dua Lipa

Që nga finalja e vitit 2018, kënga One Kiss e Dua Lipas u bë si një lloj himni për tifozët dhe lojtarët e Liverpoolit.

Real Madridi sonte lufton për trofeun e 14-të në kompeticionin elitar evropian për klube, ndërsa Liverpooli do të tentojë të jetë më i miri në Evropë për herë të shtatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat