Ish-trajneri i Partizanit emërohet në skuadrën e re në Itali

Futboll

Ish-trajneri i Partizanit emërohet në skuadrën e re në Itali

Më: 28 maj 2022 Në ora: 22:50
Ish-trajneri i Partizanit emërohet në skuadrën e re në Itali

Franko Lerda ka qëndruar vetëm 3 ditë i papunë. Ish-trajneri i Partizanit i dha lamtumirën skuadrës së Pro Verçelit në Serinë C, por sot është emëruar në një tjetër skuadër italiane me të njohur dhe me më shumë ambicie.

Pro Verçeli u eliminua nga U23 e Juventusit në play-off për ngjitjen në Serinë B dhe Lerda dha dorëheqjen me 25 maj nga kjo skuadër. Sot, ai është emëruar në drejtimin e skuadrës së Krotones për ta drejtuar në sezonin e ardhshëm.

Krotone ra në këtë edicion nga Seria B dhe kërkon kthimin edhe një herë në kategorinë e dytë të futbollit italian.

Sipas “TuttoC.com”, kontrata e re e Lerdës është për një vit me të drejtën e zgjatjes edhe një edicion tjetër me këtë klub, i cili pak vite më parë ia doli që të ngjitej edhe në elitën e futbollit italian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat