Reprezentuesi i Kosovës, lojtari më i mirë i muajit maj në Spanjë

Futboll

Reprezentuesi i Kosovës, lojtari më i mirë i muajit maj në Spanjë

Më: 3 qershor 2022 Në ora: 18:22
Reprezentuesi i Kosovës, lojtari më i mirë i muajit maj në Spanjë

Vedat Muriqi është shpallur lojtari më i mirë për muajin maj në La Liga.

Reprezentuesi i Kosovës gjatë muajit maj regjistroi katër paraqitje për Mallorcan në elitën e futbollit spanjoll.

Muriqi shënoi një gol dhe ndihmoi skuadrën e tij me dy asistime.

28-vjeçari ishte ndër futbollistët kryesorë te Mallorca në sezonin 2021/22, pavarësisht se te kjo skuadër kaloi në janar si i huazuar nga Lazio.

Muriqi e ndihmoi skuadrën për të siguruar mbijetesën.

Kësisoj, sulmuesi prizrenas e ka fituar çmimin “Lojtari i Muajit” maj në La Liga.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat