Tërhiqet nga futbolli në moshën 29-vjeçare

Futboll

Tërhiqet nga futbolli në moshën 29-vjeçare

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 15:36
Tërhiqet nga futbolli në moshën 29-vjeçare

Tërhiqet nga futbolli në moshën 29-vjeçare!

Mbrojtësi i Eintrakt Frankfurt, Martin Heintinger i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur me anë të një njoftimi zyrtar në ditën e sotme.

29-vjeçari e ka shpjeguar vendimin e befasishëm duke thënë se ka qenë i detyruar të tërhiqet për shkak se forma e tij gjatë sezonit të fundit nuk ka qenë konstante.

Heintinger ka theksuar se nuk ka pasur probleme fizike, por thjesht nuk ka qenë i kënaqur me paraqitjet e tij në fushë.

Mbrojtësi kishte ende edhe dy vite kontratë me klubin Gjerman, por kërkesa e tij për të lënë futbollin e ka bindur Frankfurtin ta ndërpresë kontratën dhe ta lërë Heintinger të lirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat