FC Shkupi, firmos me sulmuesin Georgiev

Futboll

FC Shkupi, firmos me sulmuesin Georgiev

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 18:47
FC Shkupi, firmos me sulmuesin Georgiev

Pepi Georgiev është anëtarë më i ri i FC Shkupit. Ish futbollisti i Akademia Pandevit, firmosi kontratë njëvjeçare me skuadrën nga Çairi.

Georgievi vjen skuadra prej Strumicës si njër ndër golashënuesit më të mirë në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë.

Sulmuesi i ri, do të jetë pjesë e përgatitjeve dhe do të jetë në dispozicion të trajnerit Goce Sedloskit për fillimin e sezonit të ri në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, por edhe sfidat e Ligës së Kampionëve.

Kujtojmë se Georgievi ishte pjesë e skuadrës së Teutës, Sileksit, Bregallnicës nga Shtipi, Bellasicës dhe Kozhuvit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat