Legjenda e Anglisë jep dorëheqjen nga drejtimi i klubit!

Futboll

Legjenda e Anglisë jep dorëheqjen nga drejtimi i klubit!

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 19:49
Wayne Rooney

Legjenda e Anglisë jep dorëheqjen nga drejtimi i klubit!

Wayne Rooney i ka dhënë zyrtarisht lamtumirën skuadrës së Derbi Kauntrit, në të cilën ushtronte detyrën e trajnerit që nga viti 2021.

Në fjalimin e prezantimit, ish sulmuesi i Mancheter Utd dhe Everton kishte premtuar se do ta rikthente skuadrën në elitën e futbollit anglez, por arriti në sezonin e shkuar ti rrëzonte një kategori më poshtë, me Derbyn që në vitin e ardhshëm do të luaj në ligën e tretë angleze.

Ka qenë vetë klubi që ka bërë publik për tifozët vendimin e Runit me anë të një postimi në “Twitter”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat