Ideja e pazakontë e klubit të La Ligas, i fton tifozët të shkojnë në stadium së bashku me qentë

Futboll

Ideja e pazakontë e klubit të La Ligas, i fton tifozët të shkojnë në stadium së bashku me qentë

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 15:44
Ideja e pazakontë e klubit të La Ligas, i fton tifozët të shkojnë në stadium së bashku me qentë

Ideja e pazakontë e klubit të La Ligas, i fton tifozët të shkojnë në stadium së bashku me qentë!

Strategjitë e marketingut në futboll janë nga më të ndryshmet, me skuadrat që mundohen gjithmonë të gjejnë ide sa më inovative për të sjellë tifozët në stadium, siç është edhe rasti i klubit që do të rikthehet në La Liga sezonin e ardhshëm, Girona.

Klubi spanjoll po përgatit një strategji për ndeshjet e sezonit të ardhshëm ku fansave do t’i lejohet të paraqiten në stadium së bashku me kafshët e tyre, ku ideja e klubit është ajo e lejimit fillimisht të qenve si një eksperiment lidhur me këtë iniciativ.

Politikat pro-kafshëve nga ana e klubit kanë bindur drejtuesit të bëjnë këtë hap duke i drejtuar Federatës Spanjolle të Futbollit një shkresë ku kërkohet miratimi i kësaj ideje për të nisur më pas planifikimet për ndeshjet e sezonit të radhës,.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat