Tuchel bisedon me yllin e Cityt, pritet oferta e parë drejt kampionit anglez

Futboll

Tuchel bisedon me yllin e Cityt, pritet oferta e parë drejt kampionit anglez

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 16:03
Foto ilustrim

Me pronarin e ri në krye, klubi i Chelseat si duket do ta fillojë epokën e re të Todd Boehlyt, me transferimin e yllit të Manchester Cityt.

Bëhet fjalë për sulmuesin e krahut, Raheem Sterling, me të cilin trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, thuhet se ka mbajtur bisedime personale.

Po ashtu, bëhet e ditur se “Blutë” e Londrës janë duke përgatitur ofertën e tyre të parë drejt kampionit anglez, për të tentuar që ta sigurojë nënshkrimin e Sterling.

Ndërkaq, krerët e Manchester City besohet se e vlerësojnë rreh 60-70 milionë euro yllin anglez.

Në sezonin që lamë pas, Raheem Sterling arriti të bëjë 47 paraqitje në të gjitha garat, duke regjistruar 17 gola dhe nëntë asistime mbi emrin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat