Kolumbianët e shpallin “persona non grata” Piquen

Futboll

Kolumbianët e shpallin “persona non grata” Piquen

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 18:28
Pique

Pas ndarjes nga Shakira mes thashethemeve për pabesi, Gerard Pique duket se është i neveritshëm në Kolumbi, vendi i origjinës së ish-partneres së tij.

Kolumbia nuk e fal tradhtinë e raportuar të yllit të Barcelonës ndaj këngëtares së njohur.

Disa media propozuan shpalljen e futbollistit “persona non grata” në Kolumbi.

Jo vetëm për shkak të tradhtisë së pretenduar ndaj këngëtares.

Kolumbianët janë të nervozuar sepse futbollisti ka vizituar vendin e Amerikës së Jugut vetëm një herë me Shakirën në 12 vitet e lidhjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat