Klopp: Unë kam një kontratë të vlefshme me Liverpool-in

Futboll

Klopp: Unë kam një kontratë të vlefshme me Liverpool-in

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 18:40
Klopp: Unë kam një kontratë të vlefshme me Liverpool-in

“Do të kisha fituar më shumë trofe atje”.

Jurgen Klopp ka shpjeguar pse nuk donte të largohej nga Liverpool nga Bayerni.

“Në cilin klub duhet të shkoj për të qenë në një situatë tjetër? Mund ta pyes Pep Guardiolën nëse është lodhur nga të gjitha këto fitore për të udhëhequr Manchester Cityn. Si është ideja? Po, nuk do të jetë, nuk e dua këtë.

Disa herë mund të shkoja te Bayern. Mund të them me besim se atje do të kisha fituar më shumë trofe në karrierën time, të paktën do të kisha pasur më shumë shanse për ta bërë këtë.

Por unë nuk e bëra. Unë kam një kontratë të vlefshme me Liverpool-in. Bota nuk është vetëm fituese. Shpresoj që bota të jetë plot me njerëz që duan të fitojnë. Përpiqem dhe ndonjëherë fitoj me njerëz të tjerë… Dhe jam i kënaqur me këtë”, tha kryetrajneri i Liverpool.

Vihet re se Bayern është afruar për ftesën e mundshme të Klopp me çdo ndryshim të trajnerit të skuadrës në gjashtë vitet e fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat