Ronaldo nuk është përfshirë në listën e dhjetë lojtarëve më të mirë

Futboll

Ronaldo nuk është përfshirë në listën e dhjetë lojtarëve më të mirë

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 18:53
Ronaldo

Sulmuesi portugez i Manchester United, Cristiano Ronaldo, nuk është përfshirë në listën e dhjetë lojtarëve më të mirë në historinë e skuadrës së Mançesterit.

Publikimi i njohur FourFourTwo ka përpiluar një vlerësim të lojtarëve më të mirë të Djajve të Kuq të të gjitha kohërave. Linja e parë u mor nga mesfushori i shquar uellsian Ryan Giggs.

Më poshtë janë Bobby Charlton, George Best, Bryan Robson dhe Eric Cantona. Vlen të theksohet se Ronaldo në këtë renditje zuri vetëm pozitën e 12-të.

Cristiano nuk hyri as në dhjetëshen e parë, për arsye se vitet më të mira të sulmuesit portugez ishin në ekipe të tjera..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat