E bujshme nga Anglia, pronarët e Chelsea-t takohen me përfaqësuesin e Ronaldos

Futboll

E bujshme nga Anglia, pronarët e Chelsea-t takohen me përfaqësuesin e Ronaldos

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 08:37
Ronaldo

Cristiano Ronaldo është kthyer sërish në qendër të vëmendjes sa i përket merkatos, ndonëse ka vetëm një vit që u transferuar nga Juventus te Manchester United.

Ecuria e “Djajve të Kuq”, të cilët mbetën jashtë Champions League, nuk i pëlqen aspak portugezit dhe kjo gjë është shumë e dukshme.

Së fundmi në mediet angleze ka filluar qarkullimi i lajmeve për largimin e sulmuesit nga ekipi i Ten Hag dhe kjo gjë nuk ka sesi të mos u bjerë në sy klubeve më të mëdha.

Pas qarkullimit të fjalëve se 36-vjeçari mund të transferohet te Bayern Munich, tashmë në skenë ka dalë edhe emri i Chelsea-t.

Nga Anglia raportohet se pronarët e rinj të “bluve” të Londrës kanë takuar përfaqësuesin e Ronaldos, Jorge Mendes për të diskutuar për mundësinë e lëvizjes së sulmuesit në “Stamford Bridge”.

Ende nuk dihet nëse 36-vjeçari do të dëshironte një lëvizje nga Manchesteri në Londër, por i sigurt është fakti që ai dëshiron me patjetër të luajë në Champions League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat