Pique ‘paralajmëron’ transferimin te Chelsea, kjo është arsyeja

Futboll

Pique ‘paralajmëron’ transferimin te Chelsea, kjo është arsyeja

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 22:14
Pique ‘paralajmëron’ transferimin te Chelsea, kjo është arsyeja

Mbrojtësi i Barcelonës, është parë duke shëtitur nëpër qytetin e Wimbledonin, duke mbajtur një çantë me logon e Chelseat, dhe menjëherë kanë ‘shpërthyer’ lajmet që ai po paralajmëron një transferim te ‘Blutë e Londrës’.

Pique, i cili së fundmi u nga partnerja e tij, Shakira, po shijon pushimet në prag të fillimit të turneut të tenisit Wimbledon.

Megjithatë, mbrojtësi ka krijuar spekulime të shumta në mediumet angleze dhe spanjolle, të cilat e kanë zënë futbollistin me ‘pelë për dore’, duke mbajtur një çantë me logon e Chelseat.

Këto spekulime vijnë edhe pas raportimeve që thuhet se atij i është thënë se i ka të tepërta kërkesat te Barcelona nga ish-shoku i skuadrës dhe tani trajneri, Xavi Hernandez.

Por mediumi spanjoll, Marca, beson se vizita e Pique në dyqanin e skuadrës londineze ka të bëjë, me arsyen se po blinte fanella për fëmijët e tij, të cilët janë tifozë të finalistëve të FA Cup.

Kujtojmë që Chelsea gjithashtu është në kërkim të një qendërmbrojtësi pas largimit të Antonio Rudiger dhe mundësisë së largimit të Andreas Christensen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat