Lorik Canës i del emri si president i klubit në Kosovë

Futboll

Lorik Canës i del emri si president i klubit në Kosovë

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 10:06
Lorik Cana

Një lajm i bujshëm ka qarkulluar të dielën në mediat vendore. Bëhet fjalë për kapitenin legjendar të Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana.

38-vjeçari po mendon të ri-organizojë përsëri klubin e Vëllaznimit të Gjakovës, e cila ndodhet momentalisht në Ligën e Parë të futbollit të Kosovës.

Ai pritet t’i besojë “timonin” e skuadrës” trajnerit nga Shkodra, Samuel Nikaj.

Pas eksperiencës pozitive me Vushtrinë, ku u ndal vetëm në finalen e “play-off” nga Malisheva, Nikaj duket se do marrë drejtimin e Vëllaznimit.

Në Ligën e Parë të Kosovës, Vëllaznimi e mbylli si vend i tretë sezonin e fundit, duke dështuar të ngjitet në Superligë.

Me marrjen e klubit nga Cana, gjërat pritet të jenë serioze dhe ambiciet padyshim do të jenë madhore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat