Partizani i beson rolin e trajnerit të U-17 një tjetër legjende të klubit

Futboll

Partizani i beson rolin e trajnerit të U-17 një tjetër legjende të klubit

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 15:59
Partizani i beson rolin e trajnerit të U-17 një tjetër legjende të klubit

Para pak ditësh, në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, Ledio Pano pranoi se është shkarkuar nga roli i trajnerit të skuadrës U-17 të Partizanit, me klubin, që iu desh të përballej me kritika pa fund.

Gjithsesi, përveç ballafaqimit me zërat kundër, të kuqve u lindi detyra e re e zëvendësimit të Panos me një tjetër trajner, që do t’i drejtojë të kuqtë e vegjël në Kategorinë Superiore, pas rikthimit në sezonin, që sapo u mbyll.

Drejtori i akademisë së Partizanit, Genc Tomori, bashkë me drejtuesit kanë vendosur t’ia japin këtë rol një tjetër legjende të klubit, Ylli Shehut.

Ky i fundit në sezonin e shkuar ishte trajneri i skuadrës së dytë U-19 të “demave”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat