​Komuna e Malishevës ndihmon financiarisht “KF Malishevën”, kjo është shifra

Futboll

​Komuna e Malishevës ndihmon financiarisht “KF Malishevën”, kjo është shifra

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 13:07
Argjend Thaçi

Kuvendi Komunal i Malishevës në mbledhjen e mbajtur të enjten ka marrë vendim për ta ndihmuar financiarisht Klubin e Futbollit “Malisheva”.

Këto mjete financiare janë ndarë në formë të subvencioneve për skuadrën e cila drejtohet nga trajneri Arsim Thaçi.

Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Malishevës, Argjend Thaçi, i kontaktuar nga KosovaPress, ka zbuluar shifrën e mjeteve financiare që është ndarë për këtë klub.

“Po, sot kemi ndarë 100 mijë e 40 euro për Klubin e Futbollit “Malisheva”. Ato shkojnë në formë të subvencioneve pas kërkesës së klubit”, ka thënë Thaçi.

Ndryshe, Malisheva siguroi qëndrimin në elitën e futbollit të Kosovës pasi fitoi ndaj Vushtrrisë në ndeshjen e barazhit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat