“Zonja e Vjetër”, zyrtarisht u përshëndet me 3 futbollistë

Futboll

“Zonja e Vjetër”, zyrtarisht u përshëndet me 3 futbollistë

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 15:28
Zyrtarisht u përshëndet me 3 futbollistë

Skuadra e Juventusit zyrtarisht u tha lamtumirë tre lojtarëve: Alvaro Morata, Federiko Bernardeski dhe Paollo Dibal, të cilët nuk bëjnë pjesë në planet e “Zonjës së Vjetër”.

Morata u huazua nga Atletiko Madrid dhe Juventusi nuk e aktivizoi klauzolën e blerjes, kështu që ai kthehet në skuadrën nga Madridi. Dibala dhe Bernardeskit i kanë skaduar kontratat dhe ata largohen si lojtarë të lirë

Është e qartë se Dibala mund të rikthehet te Juventusi, siç njoftuan sot disa nga mediat në Itali.

Nga ana tjetër, Bernardeski po largohet nga kampi i “Bianconerëve” pas pesë vitesh në Juve. Ai erdhi nga Fiorentina, një transfertë që ngriti shumë pluhur te tifozët e skuadrës nga Firenca.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat