Talenti gjeorgjian zyrtarisht i Napolit

Futboll

Talenti gjeorgjian zyrtarisht i Napolit

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 23:51
Khvicha Kvaratskhelia

Talenti gjeorgjian zyrtarisht i Napolit!

Khvicha Kvaratskhelia është lojtari më i ri i Napolit. Klubi italian pagoi 10 milionë euro te Dinamo Batumi për kartonin e 21-vjeçarit gjeorgjian, i cili luan si sulmuesi i majtë.

8 gola në 17 ndeshje ka shënuar Kvaratskhelia me kombëtaren e tij, ndërkohë që presidenti Aurelio De Laurentiis, i cili po punon për të rinovuar me Koulibaly, u shfaq entuziast për mbërritjen e tij.

”Qoftë bluja e qiellit dhe e detit ngjyra e shpirtit dhe e këmbëve tuaja, që duhet të kontribuojnë në një Napoli gjithnjë e më fitues”, shkroi ai në rrjetet sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat