Klubi i njohur francez shkarkon trajnerin

Futboll

Klubi i njohur francez shkarkon trajnerin

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 00:09
Jorge Sampaoli

Rrufe në qiell të hapur te Marseille. Klubi i njohur francez njoftoi pasditen e sotme se ka vendosur me marrëveshje me trajnerin argjentinas Jorge Sampaoli, që të ndërpresin bashkëpunimin, ndonëse palët ishin duke planifikuar merkaton së bashku.

Pikërisht divergjencan në lojtarët e përzgjedhur për t’u afruar dhe larguar, duket se kanë bërë që palët të shkojnë drejt divorcit të pashmangshëm, teksa tashmë drejtuesit e Marseille janë vënë në lëvizje për të gjetur trajnerin e ri.

Sipas mediave franceze, në “pole position” është kroati Igor Tudor, i cili është i papunë dhe vjen pas një sezoni fantastik me skuadrën e Veronës në Serinë A. Palët kanë nisur kontaktet, megjithatë është ende herët për të thënë nëse do të ketë një marrëveshje.

Ndërkohë plani B është një tjetër argjentinas, Marcelo Bielsa, i cili gjithashtu është i papunë pas shkarkimit nga Leeds United dhe shihet si një alternativë e mirë për stolin, duke qenë se më herët ka pasur një eksperiencë pozitive në stolin e Lille.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat