Bisedimet me Man City, klubi i njohur anglez kërkon shqiptarin e Kosovës

Futboll

Bisedimet me Man City, klubi i njohur anglez kërkon shqiptarin e Kosovës

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 07:53
Aron Muriç

Portieri i Kosovës, Aron Muriç, mbylli aventurën në Turqi te klubi i Adana Demirspor, teksa tashmë është në pritje të mësoje fatet e të ardhmes së tij.

Gardiani 23-vjeçar është në pronësi të gjigantëve të Mançester Sitit, teksa nga raportimet e fundit që vijnë nga Anglia,  bëhet me dije se Muri bëhet me dije se Muriç ka rënë në radarët e Bërnlit. Klubi anglez u rendit i 18-i sezonin që shkoi në Premier League dhe edicioni i radhës e gjen në Championship.

“Bërnli po punon për marrëveshjen për të nënshkruar me portierin e Sitit, Arijanet Muriçin. Ende nuk ka marrëveshje, por Bërnli ka shprehur interesim që dialogu për lojtarin e përfaqësueses së Kosovës të vazhdojë.

Adana Demirspor është gjithashtu e interesuar për 23-vjeçarin pas huazimit sezonin e kaluar”, raporton gazetari i “The Athletic”, David Ornstein.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat