Manchester United vazhdon të insistojë për Christian Eriksen

Futboll

Manchester United vazhdon të insistojë për Christian Eriksen

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 14:42
Manchester United vazhdon të insistojë për Christian Eriksen

Manchester United vazhdon të insistojë për Christian Eriksen, të cilin e do edhe Antonio Conte te Tottenham. Mesfushori danez firmosi një kontratë 6-mujore me Brentford në merkaton e janarit.

30-vjeçari bëri shumë mirë në fazën e dytë të sezonit të fundit me ekipin e Premier League, duke shënuar gola e dhuruar asiste. Eriksen ka lënë pas krahëve problemet me zemrën në Euro 2020.

Për momentin është lojtar i lirë. Ten Hag ka kërkuar ta ketë pjesë të ekipit të tij dhe drejtuesit e United i kanë ofruar lojtarit viking një kontratë 2-vjeçare, nga e cila do përfitojë 150 mijë paundë në javë.

Eriksen e tundon kalimi në “Old Trafford”, por ai ka kërkuar kohë të mendohet për vendimin final që do të marrë. Tek United janë optimistë në lidhje me përgjigjen e organizatorit danez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat