U tha se kërkoi largimin nga United, për CR7 një tjetër skuadër e Seria A shpreh interesim

Futboll

U tha se kërkoi largimin nga United, për CR7 një tjetër skuadër e Seria A shpreh interesim

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 21:36
Cristiano Ronaldo

Nga “Time Sport” pasditen e sotme u raportua se Cristiano Ronaldo ka kërkuar largimin nga Manchester United, pasi sulmuesi portugez kërkon të luajë në Champions League, kompeticion në të cilin dështoi skuadra angleze.

Sipas “The Atletic” , tashmë raportohet se për 5 herë fituesin e “Topit të Artë” se përveç PSG, Juventus, Roma, Chelsea, tashmë për shërbimet e yllit portugez ka hyrë në garë edhe një tjetër skuadër e Seria A.

Bëhet fjalë për Napolin, të cilët tashmë kanë përparësi dukshëm mbi Romën, pasi napolitanët janë pjesëmarrrës në Champions League.

Një pistë e vështirë kjo për Napolin por në vitet e fundit jemi mësuar me surpriza gjatë periudhës së merkatos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat