Dembele merr vendim për të ardhmen, afër rinovimit të kontratës me Barcelonën

Futboll

Dembele merr vendim për të ardhmen, afër rinovimit të kontratës me Barcelonën

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 06:30
Ousmane Dembele

Ousmane Dembele megjithatë duket se do të vazhdojë në ‘Camp Nou’.

Anësori francez akoma nuk ka firmosur kontratën e re, ndonëse kontrata e tij vlente vetëm deri më 30 qershor.

Raportimet e fundit nga Spanja bëjnë të ditur se lojtari është shumë afër për të vazhduar qëndrimin.

Të gjitha palët janë optimiste në arritjen e marrëveshjes së re për dy vite të tjera (deri 2024).

Bisedimet kanë avancuar mirë. Marrëveshja nuk është 100% e mbyllur.

Projekti i shfaqur nga klubi dhe fjalët e Xavi Hernandez thuhet se po dalin të jenë vendimtare për lojtarin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat