Ballkani debuton me barazim në Champions League 

Futboll

Ballkani debuton me barazim në Champions League 

Nga: K. Goca Më: 5 korrik 2022 Në ora: 21:51
Ballkani debuton me barazim

Kampioni i Kosovës, Ballkani i Therandës, debuton me barazim në garat kualifikuese të Champions League.

Ballkani ka barazuar me rezultat 1:1 me ekipin lituan Zhalgiris, në kuadër të ndeshjes së parë të rrethit të parë kualifikues.

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në një atmosferë të bukur sportive, therandasit u përpoqën maksimalisht por nuk arritën fitore.

Futbollisti Nazmi Gripshi në minutën e 15-të, me një goditje nga rreth 18-19 metra  befasoi portierin Gertmonas, duke u futur topin në këndin e poshtëm të majtë, 1:0.

Pas 10 minutave (25’), zvicerani Oliver Buff barazon rezultatin (1:1).

Therandasit me gjithë lojën e mirë nuk arritën fitore në debutim.

Ballkani e pret punë e vështirë në takimin e kthimit me 12 korrik në Lituani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat