Sot radha e Gjilanit në Evropë, përballet me Liepajën

Futboll

Sot radha e Gjilanit në Evropë, përballet me Liepajën

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 08:32
Foto ilustrim

Skuadra e Gjilanit sot do të nis rrugëtimin në garat evropiane, përkatësisht në fazën e parë kualifikuese të Ligës së Konferencës.

Skuadra e trajnerit Zekirja Ramadani, e pret skuadrën lituanese, Liepaja, ndeshje e cila zhvillohet me fillim nga ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Para ndeshjes, trajneri Ramadani, në konferencë për media tha se skuadra e tij nuk është e fokusuar që të bëjë lojë të bukur, por e ka për qëllim që pas dy ndeshjeve ta sigurojë kualifikimin në fazën tjetër.

Ndërsa futbollisti, Albert Dabiqaj, u shpreh se do të provojnë që përveç rezultatit, të kërkohet të bëhet edhe lojë e bukur në fushe dhe të dominohet kundërshtari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat