Sulmuesi italian transferohet për 45 milionë euro te PSG

Futboll

Sulmuesi italian transferohet për 45 milionë euro te PSG

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 18:34
Sulmuesi italian

PSG gjen menjëherë zëvendësuesin e Di Marias. Bëhet fjalë për Gianluca Scamacca.

Sulmuesi italian është nën kontratë me Sassuolon, që do të përfitojë një shumë të majme nga shitja e tij.

Drejtuesit e dy klubeve dhe agjenti i 23-vjeçarit kanë gjetur gjuhën e përbashkët për kalimin e lojtarit të kombëtares italiane në “Parc des Princes” për 45 milionë euro + bonuse.

Scamacca do të firmosë një kontratë të gjatë me kampionët e Francës, nga e cila do të përfitojë 3 milionë euro në sezon, që mund të rritet me bonuse të caktuara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat