Mesfushori i Kombëtares shkëlqeu në Kupën e Italisë

Futboll

Mesfushori i Kombëtares shkëlqeu në Kupën e Italisë

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 16:57
Mesfushori i Kombëtares

Emanuele Ndoj ka shkëlqyer në fitoren 1-4 që Brescia arriti në transfertë ndaj Pisës, që solli dhe kualifikimin në raundin e 1/16-ve në Kupën e Italisë.

Mesfushori shqiptar e nisi takimin si titullar dhe realizoi një eurogol nga goditja e dënimit në minutën e 72’, që ishte edhe goli i tretë për ekipin e tij.

25-vjeçari mirditor iu afrua golit edhe disa çaste më parë, por e djathta e tij fantastike u ndal në shtyllë, duke i hequr mundësinë e një goli të mrekullueshëm pasi një stopimi dhe gjuajtje të bukur.

Performancë shumë pozitive për mesfushorin që numëron 6 ndeshje dhe 1 gol me kombëtaren kuqezi, ay ku Ndoj shpreson të rikthehet sa më shpejt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat