Sanchez bëhet me ekip të ri

Futboll

Sanchez bëhet me ekip të ri

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 19:28
Sanchez

Kanë mbetur vetëm pak orë para se Alexis Sanchez të bashkohet me Olimpique Marseille.

Sipas raportimeve të RMC Sport, burime brenda klubit transalpin bëjnë të ditur se kontrata e sulmuesit me Interin duhet të ndërpritet nesër.

Më pas do të ketë disa çështje personale për të zgjidhur për kilianin, mbi të gjitha një procedurë administrative dhe fiskale që mund të vonojë pak ardhjen e tij.

As ekzaminimet mjekësore dhe as fluturimi nuk janë planifikuar për momentin, por shpresa e Marseile është që sulmuesi mund të mbërrijë në Provence brenda kësaj jave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat