Ademi: Përgëzoj organizatorët e turneut dhe i inkurajoj ta vazhdojnë këtë traditë 

Futboll

Ademi: Përgëzoj organizatorët e turneut dhe i inkurajoj ta vazhdojnë këtë traditë 

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 22:13
Ademi me kryeministrin Kurti në turneun në Roganë

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, sot ka qenë i pranishëm në turneun tradicional të futbollit të vogël në Roganë të Dardanës, ku ishte edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. 

“Turneu tradicional në futboll të vogël në Roganë edhe një herë dëshmoi masovitetin e këtij sporti dhe dashurinë e madhe që kanë të rinjtë e Kosovës për futbollin. 

Sonte kisha kënaqësinë të isha i pranishëm në fazën finale të këtij turneu, e ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Albin Kurti. 

Edhe kësaj radhe ky turne u konfirmua si një festival i vërtetë futbolli, i cili për 27 ditë radhazi mblodhi numër të madh të dashamirëve të futbollit jo vetëm nga kjo trevë, por edhe më gjerë. 

48 ekipe pjesëmarrëse, 6 prej të cilave nga Lugina e Preshevës i dhanë hijeshi garës, teksa numri i madh i tifozëve, shumë prej të cilëve bashkatdhetarë, e madhështuan këtë event.

Përgëzoj organizatorët e turneut dhe i inkurajoj ta vazhdojnë këtë traditë, ngase nga futbolli spontan gjithmonë kanë dalur emra të njohur të futbollit”, ka shkruar Ademi,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat