Sulmuesi i Kombëtares italiane bën sherr me tifozët

Futboll

Sulmuesi i Kombëtares italiane bën sherr me tifozët

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 11:23
Sulmuesi i Kombëtares italiane bën sherr me tifozët

Sasuolo është eliminuar në mënyrë të paprituar nga Kupa e Italisë.

Klubi italian është mposhtur me shifrat 3-2 nga Modena, e cila siguron kështu biletën për në fazën pasardhëse. Eliminimi nuk është pritur mirë nga tifozët, teksa një prej tyre ka ofenduar Domeniko Berardin pas ndeshjes.

Kaq ka mjaftuar për të treguar anën më të keqe të sulmuesit të Kombëtares italiane, i cili nuk i është shmangur telasheve.

Berardi ka humbur kontrollin e nervave dhe ka nisur më pas një përleshje fizike me tifozin.

Një sjellje aspak e bukur, që me siguri do të shoqërohet me ndëshkim nga klubi dhe Federata Italiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat