Lushkja e ndjek eliminimin nga stoli, një tjetër mesfushor shqiptar shkon në “play off“

Futboll

Lushkja e ndjek eliminimin nga stoli, një tjetër mesfushor shqiptar shkon në “play off“

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 21:09
Lushkja e ndjek eliminimin nga stoli

Sherifi i Tiraspolit është eliminuar në turi ne tretë të Champions League-s.

Moldavët janë mposhtur me rezultatin 2-1 kundër Viktoria Pëlzenit. Takimi i parë përfundoi me po të njëjtin rezultat, duke bërë që çekët të shkojnë në “play off” të Champions League-s.

Pjesë e Viktoria Pëlzenit është edhe Kristi Qose, i cili ishte i pranishëm në stol këtë mbrëmje.

Nga pankina e ka ndjekur ndeshjen edhe Regi Lushkja, i cili ka parë ekipin teksa eliminohet nga kompeticioni më i lakmuar për klube. Tashmë Sherifi i Tiraspolit do të vazhdojë rrugëtimin në “play off” të Europa League-s.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat