Mendy mohon akuzat për 10 sulme se*suale

Futboll

Mendy mohon akuzat për 10 sulme se*suale

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 17:46
Mendy mohon akuzat për 10 sulme se*suale

Benjamin Mendy deklaron se nuk është fajtor për sulmin seksual ndaj shtatë grave.

Sot është zhvilluar një mbledhje e Oborrit Mbretëror të Chester-it, ku mbrojtësi i Manchester City ka thënë se nuk e konsideron veten fajtor për përdhunimin e tetë. Kjo akuzë ndaj tij është ngritur në fillim të qershorit.

Para kësaj, Mendy gjithashtu mohoi fajin e tij për të gjitha akuzat. Në total ai akuzohet për tetë episode përdhunimi, një episod dhune seksuale dhe një tentativë përdhunimi.

Mendy ka luajtur për herë të fundit në fushë më 15 gusht 2021..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat