Benzema tregon portierin më të mirë në botë

Futboll

Benzema tregon portierin më të mirë në botë

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 19:03
Benzema

Karim Benzema konsiderohet, ndoshta, pretendenti kryesor për Topin e Artë sot. Sulmuesi francez i Real Madridit është përgjigjur në pyetjen se a do të ishte i lumtur nëse çmimin do ta merrte bashkëlojtari i tij, portieri Thibault Courtois.

“Unë mendoj se Thibaut Courtois është portieri më i mirë në botë”, tha Benzema në ESPN. “Sa për Topin e Artë, nuk mund t’ju ​​them asgjë këtu”.

Vlen të thuhet se në muajt nëntor-dhjetor, Botërori do të zhvillohet në Katar.

Kombëtarja franceze do të mbrojë titullin e ekipit më të fortë në planet, të cilin e fitoi në vitin 2018.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat