Formacionet zyrtare Real Madrid-Eintracht Frankfurt

Futboll

Formacionet zyrtare Real Madrid-Eintracht Frankfurt

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 19:51
Foto ilustrim

Real Madridi si fitues i Ligës së Kampionëve nga sezoni i kaluar dhe Eintracht Frankfurti si fitues i Ligës së Evropës do të ballafaqohen sonte për trofeun e Superkupës së Evropës.

Ndeshja fillon në ora 21:00 në stadiumin “Helsinki Olympic Stadium”. 

Trajneri i "Los Blancos", Carlo Ancelotti ka në dispozicion të gjithë lojtarët për këtë ballafaqim, ndërsa skuadra gjermane do të ketë mungesa si Jerome Onguene dhe Aurelio Buta të lënduar.

Tashmë të dy skuadrat i kanë publikuar formacionet zyrtare dhe ato janë:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Fede Valverde, Benzema, Vinicius.

Eintracht Frankfurt: Trapp; Touré, Tuta, N’Dicka; Knauff, Sow, Rode, Lenz; Kamada, Lindstrom; Santos Borre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat